Programok

Szeptember

Dátum Nap Időpont  Program
aug.31. Csütörtök   nulladik nap az induló évfolyamnak
31-től     tankönyvek átvétele
szept. 1. Péntek   tanévnyitó, osztályozó vizsgák 11.30-tól
4.     osztályozó vizsgák
4-13.     szülő értekezletek (induló osztályokban 04-08-ig)
15. Péntek 1700 szülő-tanár találkozó
15. Péntek   tanmenetek elkészítése
19. Kedd   kerületi labdarúgó bajnokság
20. Szerda   tanmenetek jóváhagyása
21. Csütörtök   OKTV-jelentkezés határideje
21-23.     honismereti kirándulás Erdélybe
21-23.     kirándulás Lengyelországba

21-22.

Csütörtök Péntek   végzős osztálykirándulások
22. Péntek   intézményi tanfelügyelet
24. Vasárnap   történelmi váltófutás
24-30.     olasz diákok (milánóiak) fogadása
25-29.     helyesírási felmérés
26. Kedd szünetekben nyelvek európai napja
28- Cs.,P.,Szo.,V.   Tanári kirándulás Kárpátaljára (Határtalanul)
28. Csütörtök   Tanítás 11-ig
29. Péntek   Végzős évfolyamnak táncpróba („testnevelés”)

 

Október

Állatkerti órák indítása, tanulói rajzok kiállítása, jelentkezés Kenguru versenyre, véradás szervezése, VTK indul, röplabda házi bajnokság.

Dátum Nap Időpont Program
2-6.     Németes hét
4. Szerda   Állatok világnapja
4. Szerda 1500 Munkaközösségi értekezletek
5. Csütörtök délután Házi kosárbajnokság
6. Péntek 3. óra vége

Megemlékezés az aradi vértanúkról

Installáció október 5-én

10. Kedd délután Részvétel a SRT Nemzetközi Egyetemi Szakkiállításon
13. Péntek 11-től Gólyanap (versenyek, gólyabál)
13. Péntek   Jelentkezés Nemes T. Versenyre
16-20.     A június 2-i projektnap meghirdetése
18-25.     olasz (rómaiak) diákok fogadása
20. Péntek   Megemlékezés 1956. október 23-ról
25. Szerda 1415

Pótdolgozatok a 7. órában

26-29.     Határtalanul: erdélyiek fogadása

Őszi szünet. A szünet előtti utolsó tanítási nap október 27. (p), a szünet utáni első tanítási nap november 6. (h).

November

OKTV I. forduló napjai, Nemes Tihamér verseny, vitakultúra tréning, olasz műfordítói szeminárium Nádasdy Ádámmal

Dátum Nap Időpont Program
6-10.

Hétfő

Péntek

  Szóbeli beszámolók hete, írásbeli pótnap,
10. Péntek 6. óra Megemlékezés a berlini fal leomlásáról
      Vitakultúra tréning
13. Hétfő délelőtt Az American Drama Group produkciójának megtekintése
15. Szerda 1500 Munkaközösségi értekezletek
18. Szombat   Kirándulás Bécsbe
      Vitakultúra tréning
21-22-23.

Kedd –

Csütörtök

900-1200

 

Nyílt napok

23. Csütörtök   Nyelvi akadályverseny 8-osoknak
24. Péntek   Olaszos műfordítások leadása
24. Péntek   Versolvasó délután
27. Hétfő 1115 Babits-megemlékezés (Flashmob)
29. Szerda 1700-1900 Fogadóest

 

December

Jelentkezés történelem próba érettségire, Mikola és Irinyi, Implom Versenyekre, tudáspróba biológiából

Dátum Nap Időpont Program
3. Vasárnap 1700 Szalagavató bál
4. Hétfő   Végzősöknek nincs tanítás (09.28-án voltak bent)
8. Péntek   Koncert a Vázsonyi Vilmos Idősek Otthonában
8. Péntek   Jelentkezés központi írásbeli felvételi vizsgára
9. Szombat   Szakmák napja (12.22. munkanap ledolgozása)
12-13.

Kedd

Szerda

  Német próba nyelvvizsga
13. Szerda 1415 Pótdolgozatok
14. Csütörtök

1430

Angol est
15. Péntek   Jelentkezés osztályozó vizsgákra
15. Péntek   Bac blanc (próba érettségi)
14-20. Csütörtök Szerda de.

Jótékonysági vásár

19. Kedd 1415-től Karácsonyi koncert, nyugdíjas találkozó
21. Csütörtök   Tanítás 11-ig, 12 után: „tanári karácsony”

Téli szünet. A szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. (csütörtök), a szünet utáni első tanítási nap 2018. január 3. (szerda).

 

Január

Mikola verseny, NETFIT mérések indítása 01.15-től

Dátum Nap Időpont Program
5. Péntek délután Bolyai Csapatverseny
      Végzős évfolyam matematikai felmérése
8-12.

Hétfő - Péntek

  Beszámolók hete (pótdolgozatok, írásbeli osztályozó vizsgák)
10. Szerda 1415 Osztályozó vizsgák (írásbeli)
15. Hétfő délután „Jégnap” (ingyen korcsolyázás)
20. Szombat 1000 Központi felvételi írásbeli vizsga
20. Szombat 1400 Felvételi dolgozatok javítása (matematika)
22. Hétfő 1400 Felvételi dolgozatok javítása (magyar)
23. Kedd   A magyar kultúra napjának megünneplése
24. Szerda 830-1630 Betekintés a felvételi dolgozatokba
25. Csütörtök 1400

Pótló központi felvételi írásbeli vizsga

26.

Péntek

 

A tanítási év első felének a vége

26.

Péntek

délelőtt Az American Drama Group produkciójának megtekintése
29. Hétfő   Próba érettségi történelemből (írásbelik)
30. Kedd   Próba érettségi történelemből (emelt szóbeli)
29-30.

Hétfő

Kedd

1230 Osztályozó konferenciák

 

Február

Részvétel az aszódi karaoke versenyen.

Dátum Nap Időpont Program
1. Csütörtök szüne-tekben Matematika-nap
2. Péntek de. Félévi értesítők kiosztása
2. Péntek 800-1600 Értékelő lapok átvétele (nyolcadikosok)
5. Hétfő délután Labdarúgó házi bajnokság
7. Szerda

1230

1500

Félévi értekezlet

„faktos” értekezlet

7. Szerda 1700 A Szülői Választmány értekezlete
12-21.

Hétfő

Szerda

  Szülői értekezletek
16. Péntek   Zrínyi Matematikai Verseny
19. Hétfő   nyolcadikosok jelentkezési határideje
15. Csütörtök   Jelentkezés érettségi vizsgára
23. Péntek   A kommunizmus üldözötteinek az emléknapja
26-03.03.     Flamand diákcsere (kiutazás)

 

Március

A frankofónia hónapja, versenyek, programok (Jacques Brel-nap, tematikus nap egy frankofón országról), francia és szlovák diákcserék, francia gyakornokok fogadása, népdaléneklési verseny, részvétel a Festival d’Italiano versenyen és a pásztói slam versenyen

Dátum Nap Időpont Program
4-9.     Sítúra
3. Szombat (a 03.10-i munkanap helyett) 900-1400 Felvételi szóbelik
5. Hétfő 900-1700 Felvételi szóbelik
5-11.     Utazás Milánóba
6-8.

Kedd

Csütörtök

délután Felvételi szóbelik
6-9.

Kedd

Péntek

  Színjátszó szakkörünk előadásai
7. Szerda 1500 Munkaközösségi értekezletek
9. Péntek   Szimulációs játék és verseny
13. Kedd délután Német próba érettségi
14. Szerda  

Felvételi jegyzék

14. Szerda   Megemlékezés 1848. március 15-ről
20. Kedd 3-4. órák Kenguru verseny
21. Szerda 1700-1900 Fogadóest
21. Szerda 1230-1630 Próba érettségi angolból
21. Szerda délután Kerületi Mezei Futóbajnokság
21-22.

Szerda

Csütörtök

800-1630 Felvételi jelentkezések módosítása
23. Péntek   Francia tollbamondás (Grande Dictée)
23-31.     Utazás Saint-Malóba
22. Csütörtök szüne-tekben A víz világnapja
26. Hétfő   Grande Dictée verseny
28. Szerda 1415 Pótdolgozatok

Tavaszi szünet. A szünet előtti utolsó tanítási nap 03.28. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 04.04. (szerda).

 

Április

Kirándulás Stájerországba

Dátum Nap Időpont Program
5-9.     Utazás Pardubicébe (színjátszók)
9-13.     Angol hét
9. Hétfő 800-1100 Próba érettségi matematikából
10. Kedd   Nyelvi szintfelmérés angolból
11. Szerda   Felolvasó délután az angol hét keretében
6-7.

Péntek

Szombat

  DIÖK-tábor (Pilis)
13. Péntek 815 Angolos vetélkedő
13. Péntek   Verset hozok
16. Hétfő   Holokauszt emléknap
16. Hétfő   Projektnapi (06.02.) pályázatok leadása
19. Csütörtök   Diákkonferencia
20. Péntek   Felvettek jegyzéke érkezik
20. Péntek du. Matematika próba érettségi
20. Péntek   Föld napja rendezvény
20. Péntek   Jelentkezési határidő osztályozó vizsgákra
20-22.

Péntek

Vasárnap

  Kirándulás Stájerországba
20-27.     Utazás Rómába
21. Szombat   pihenőnap, 06.02-án dolgozzuk le
23. Hétfő du. Angol nyelvi szintfelmérő (leendő diákok)
23-27.     Flamand diákok fogadása
27. Péntek   Kölcsey-délután
27. Péntek   Postai értesítések a felvételi eredményekről
27-28.

Csütörtök

Péntek

1415 Osztályozó vizsgák
30. Hétfő   Pihenőnap

 

Május

Érettségi írásbeli vizsgák (a hivatalos beosztás szerint), Éneklő ifjúság verseny, diákcsere programok II. része

Dátum Nap Időpont Program
2. Szerda 1415 Tantestületi értekezlet, majd osztályozó konferenciák végzősöknek
3. Csütörtök  

Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamon

3. Csütörtök   Sportnap
4. Péntek 1400 Ballagás (tanítási nap)
5- 9.

Szombat

Szerda

  A 9.D osztály olaszországi útja
7. Hétfő 730 Írásbelik (érettségi) kezdete (3 tanítás nélküli munkanap)
7-8. v. 8-9.

H-K v.

K-Sz

  Osztálykirándulások
11-12.

Péntek

Szombat

  Részvétel a két tannyelvű tagozatok debreceni találkozóján
15. és 17.

Kedd,

Csütörtök

1700 Szülői értekezletek ősszel induló osztályoknak
16. Szerda 1500 Munkaközösségi értekezletek
17-20.     Határtalanul: kirándulás Erdélybe (10.A)
17-25.

Csütörtök

Szerda

  Szaknyelvi írásbeli vizsgák (22-én történelem)
21. Hétfő   Pünkösd
23. Szerda   A BME tanreaktorának látogatása
23. Szerda 800 10. évfolyam mérése
24-25. Cs-P   Angol és olasz nyelvi mérések
29. Kedd 900 A 0. évfolyam francia írásbelije
31- Csütörtök   Francia tábor kezdete

 

Június

Dátum Nap Időpont Program
1. Péntek   Regisztrációs nap új diákjainknak
1-2.

Péntek-

Szombat

  Francia tábor
2. Szombat   Munkanap (ápr.21. helyett): Erasmus projektnap
4. Hétfő   Trianon-nap
5. Kedd   Betekintés érettségi dolgozatokba
6. Szerda   Osztályozó és beszámoltató vizsgák
11-13.

Hétfő

Szerda

  Ökotábor
11-13.

Hétfő

Szerda

de.

Francia nyelvi és szaknyelvi szóbelik

7-14.

Csütörtök

Csütörtök

  Emelt szintű érettségik
14. Csütörtök 1230 Osztályozó konferenciák
15. Péntek 1200 Osztályozó konferenciák
15. Péntek   Utolsó tanítási nap
15. Péntek 1015 Iskolagyűlés
18-22.

Hétfő

Péntek

  Szóbeli érettségi vizsgák: B, E, G
22. Péntek 900 Beiratkozás
25-28.

Hétfő

Csütörtök

  Szóbeli érettségi vizsgák: D, A, F
29. Péntek 900 Tanévzáró tantestületi értekezlet